226. ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

3 maja 2017r. dyrekcja naszej szkoły, nauczyciele oraz młodzież wzięli udział w miejskich obchodach 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uchwalona 3 maja 1791r. konstytucja była pierwszą ustawą zasadniczą regulującą ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 Maja była też pierwszą w Europie i drugą na świecie, po konstytucji amerykańskiej
z 1787 roku.
  Piotrkowskie obchody rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny odprawioną  w amfiteatrze miejskim. Następnie uczestnicy uroczystości przeszli przed kościół oo. Bernardynów, gdzie okolicznościowe przemówienie wygłosił Prezydent Miasta Krzysztof Chojniak. Następnie przybyłe delegacje złożyły kwiaty przy tablicy upamiętniającej 125. rocznicę uchwalenia  Konstytucji 3 Maja.