DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH

19 maja w Piotrkowie Trybunalskim nastąpiła uroczysta inauguracja tegorocznej trasy  pikników organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. W godzinach przedpołudniowych  uczniowie naszej szkoły wzięli udział
w Pikniku, który w Rynku Trybunalskim zorganizowało Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży.  Trzyosobowe drużyny  ze szkół ponadgimnazjalnych  wraz z opiekunami  wzięły udział m.in. w grze terenowej  o zabytkach
i legendach Piotrkowa.  Były też prelekcje i happeningi. Firmy i instytucje związane z  funduszami unijnymi  udzielały fachowych  informacji o pozyskiwaniu środków z Unii Europejskiej.
   Po południu  na scenie głównej Pikniku  nasi uczniowie wraz z  dyrektor szkoły p. Edytą Wiernicką oraz p. Beatą Suma – nauczycielem przedmiotów zawodowych  opowiadali o Projekcie:Dobra praktyka Twoją inwestycją w przyszłość - Profesjonalni w Budowlance", na realizację którego szkoła otrzymała dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Celem Projektu jest uzyskanie kwalifikacji i podniesienie kompetencji zawodowych naszych uczniów. Uczniowie kształcący się w zawodach: technik budownictwa, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik urządzeń sanitarnych, murarz – tynkarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, monter sieci  i urządzeń sanitarnych uczestniczą w kursach spawania metodą MAG, w kursach operatora wózków widłowych, a także podczas wakacji będą uczestniczyć  w stażach i praktykach zawodowych u pracodawców.
  W ramach Projektu szkoła doposażyła Pracownie Praktycznej Nauki Zawodu w narzędzia i urządzenia potrzebne do prowadzenia kursu spawania, a także uzyskała uprawnienia ośrodka do prowadzenia takich kursów. Zajęcia na kursie spawania prowadzą nauczyciele praktycznej nauki zawodu, którzy również uczestniczą w tym Projekcie – wcześniej ukończyli kurs spawania, uzyskali kwalifikacje i odbyli staż zawodowy, a teraz zdobytą wiedzę przekazują naszym uczniom. Pracownie budowlane zostały doposażone  w sprzęt komputerowy oraz programy  do projektowania. W ramach projektu nauczyciele kształcenia zawodowego odbyli szkolenie AutoCAD, zdali egzamin i uzyskali kwalifikacje, które będą mogli wykorzystać na zajęciach i dalej przekazywać zdobytą wiedzę.  Projekt : „Dobra praktyka Twoją inwestycją w przyszłość - Profesjonalni
 w Budowlance"
jest realizowany od 1 lipca 2016 roku.  Wartość całego Projektu wynosi 817 992,80 zł, w tym dofinansowanie z UE - 748 463,41 zł.