DNI PRZYJAŹNI POLSKO-WĘGIERSKIEJ W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM

dniprzyjazni
    2 marca 2007r. parlament węgierski przyjął deklarację uznającą dzień 23 marca Dniem Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Analogiczną uchwałę 16 marca 2007 podjął przez aklamację Sejm RP. W ramach obchodów tegorocznych Dni Przyjaźni  w Piotrkowie Trybunalskim uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wielu wydarzeniach poruszających relacje polsko – węgierskie.
    22 marca uczniowie kl. III TBa wzięli udział w konferencji naukowej: "Polscy i węgierscy parlamentarzyści – ofiary represji totalitarnych". 23 marca młodzież klas I i II TG uczestniczyła w konferencji "Polska i Węgry. Dzieje tysiącletniej przyjaźni narodów w Europie Środkowej". Uczniowie oglądali także wystawę zatytułowaną "Święty Władysław, Król Węgierski z rodu Piastów" oraz wysłuchali prelekcji "Polscy i węgierscy kandydaci  na ołtarze:
ks. Jerzy Popiełuszko, bp. Aron Marton, Janos Esterhazy. Symbole niezłomności w obliczu próby".