DZIEDZICTWO KULTUROWE EUROPY– PAMIĘĆ I OCHRONA

10 maja 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli w konferencji pt. "Dziedzictwo kulturowe Europy– pamięć i ochrona", która odbyła się   w  Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim.  Podczas konferencji wygłoszone zostały odczyty dotyczące wybranych aspektów dziedzictwa kulturowego Piotrkowa
i okolic,  roli i zadań archiwów państwowych w zakresie ochrony dziedzictwa kulturowego, ochrony dziedzictwa kulturowego w muzeach.
   Uczestnicy konferencji mieli również możliwość wzięcia udziału w quizie z nagrodami przygotowanym przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct.