DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

Tradycyjnie już początek grudnia to w naszej szkole czas w sposób szczególny poświęcony jej Patronowi – Władysławowi Stanisławowi Reymontowi.
   7 grudnia  odbyła się uroczysta akademia,  podczas której uczniowie przedstawili prezentację na temat życia i twórczości  pisarza. Nawiązując do wielkiej prozy Reymonta zaprezentowali publiczności   swoje  wokalne,  plastyczne i aktorskie umiejętności.  Młodzież przygotowała poświęcone Patronowi plakaty. Podczas akademii rozstrzygnięto konkursy na najpiękniejszą  wycinankę o motywie ludowym,  przebranie za reymontowską postać literacką  oraz przyśpiewkę "na ludową nutę".  Bawiliśmy się znakomicie i w przekonaniu, że "stary" Reymont dalej żyje i jest nam bardzo bliski.