DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI W BUDOWLANCE

dzienzyczliwosci1
DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI W BUDOWLANCE
DZIEŃ  ŻYCZLIWOŚCI W BUDOWLANCE
21 listopada 2016 r.  już po raz  44 obchodzony był  Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W  naszej  szkole  Święto  Życzliwości obchodziliśmy po raz drugi.  Uczniowie klasy I TG  i IV TG przygotowali cytaty związane z tematyką  tego święta.
 Kapituła Orderu Życzliwości przeprowadziła wybory na najbardziej życzliwego ucznia.
 Został nim Kamil Papiernik z klasy I TB.
  Zajęcia warsztatowe dla przedstawicieli klas pierwszych i drugich  poprzedzone prezentacją multimedialną  poprowadziła  pani Bożena Warchulska. W obecności Dyrekcji , pedagoga szkolnego oraz opiekuna Samorządu Szkolnego młodzież pracowała nad zadaniami mającymi na celu propagowanie  pozytywnych postaw
w relacjach międzyludzkich takich jak: wzajemny szacunek, tolerancja, chęć niesienia pomocy i  działania na rzecz innych.
Do miłej atmosfery tego spotkania  przyczyniła się Marcelina Kowalska, która zapoznała wszystkich uczestników spotkania ze swoim wierszem nt. "Dlaczego warto być życzliwym". Spotkanie zakończyło się  stworzeniem kręgu życzliwości, w którym wszyscy zgodnie z  przyrzeczeniem obiecali bycie życzliwym nie tylko od święta.  W tym szczególnym dniu Mateusz Piątek z klasy IV TG przekazywał najpiękniejsze  pozdrowienia przez szkolny radiowęzeł.