FINAŁ KONKURSU WIEDZY O ROTMISTRZU WITOLDZIE PILECKIM

25 maja 2017 r. w ZSP nr 1 w Piotrkowie, odbył się finał 7.edycji konkursu "Gloria Victis! Życie i działalność rotmistrza Witolda Pileckiego", w którym wzięły udział 44 szkoły z całego województwa łódzkiego.
Naszą szkołę reprezentowali tegoroczni absolwenci: Adrianna Czechowska i Mateusz Janikowski.
   Tego dnia uczniowie ZSPiPO-W nr 3 wzięli także udział w marszu Pileckiego, który wyruszył o godz. 14.30 z Rynku Trybunalskiego, a następnie, przez plac Kościuszki przeszedł do ronda Żołnierzy Wyklętych.
    Piotrkowski marsz Pileckiego, tak jak marsze w całym kraju, organizowany jest 25 maja, w dniu rocznicy zamordowania przez komunistów rtm. Witolda Pileckiego, społecznika, kawalerzysty, harcerza, powstańca warszawskiego i organizatora ruchu oporu w KL Auschwitz.