II PIOTRKOWSKI FESTIWAL NAUK TECHNICZNYCH

IIfestiwalm1
    10 lutego 2017r. w godz. 9.00-14.00 na terenie naszej szkoły odbył się II Piotrkowski Festiwal Nauk Technicznych - impreza edukacyjna przeznaczona dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz uczniów Technikum Kształtowania Środowiska i Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 3,  prowadzona  pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego - Pana Krzysztofa Chojniaka,
 z udziałem pracowników naukowych z Politechniki Łódzkiej, Politechniki Częstochowskiej, Akademii Jana Długosza w Częstochowie oraz Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach Filia w Piotrkowie Trybunalskim.
  Festiwal wzbogaciły warsztaty dla młodzieży zorganizowane przez przedstawicieli firm działających na terenie całej Polski
w zakresie budownictwa, drogownictwa, geodezji i odnawialnych źródeł energii m.in. AT PPG Deco, SELENA-TYTAN, VESBO POLAND, JUNKERS, Erwik S.C., IN-MECH, PEUK S.A-Przedsiębiorstwo Robót Drogowych oraz WORD w Piotrkowie Trybunalskim.
 W ramach II Piotrkowskiego Festiwalu Nauk Technicznych odbyły się liczne konkursy, quizy promujące wartość edukacji
i ochrony środowiska m.in. : Geopodchody; Odpady segregujesz - Świat ratujesz; Zestaw PC- elementy składowe i jednostki preryferyjne; Escape room - pokój angielskojęzycznych zagadek logicznych oraz szkolenie z zakresu szybkiego uczenia się.
 Podczas imprezy otwarta została pracownia patronacka AT PPG Deco, w której zainaugurowano cykl szkoleń z zakresu nowoczesnych technik malarskich, dekoratorskich i innowacyjnych prac wykończeniowych w budownictwie.
    Dyrekcja  i Grono Pedagogiczne ZSP i PO-W nr 3 dziękuje przybyłym gimnazjalistom i ich opiekunom za udział w Festiwalu oraz wszystkim darczyńcom, za wielkie serce i zaangażowanie.

czytaj więcej o II  Piotrkowskim Festiwalu Nauk Technicznych: