MICHAŁ PIEKARSKI FINALISTĄ XXX OWIUB

finalcentralny1
W dniach 07-08 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół Budowlano-Geodezyjnych  im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku odbył się Finał Centralny Jubileuszowej XXX Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, gdzie 90 najlepszych uczniów z techników  budowalnych  z całego kraju miało okazję sprawdzić swoją wiedzę.
Oprócz zawodów, które składały się z trzech części, uczestnicy z opiekunami zwiedzili Białystok: Pałac Branickich i Stare Miasto. Ogromne wrażenie zrobiła na wszystkich przejażdżka po mieście autobusem "ogórkiem". Na uroczystościach
  z okazji Jubileuszu Olimpiady uczniowie wysłuchali koncertu w wykonaniu  Big Bandu Zespołu Szkół Muzycznych
   w Białymstoku, obejrzeli  filmy i prezentacje dotyczące Podlasia oraz historii Olimpiady,   mieli również okazję skosztować kuchni podlaskiej.
    Michał Piekarski zdobywając 49 punktów  uzyskał tytuł Finalisty XXX Olimpiady Wiedzy  i Umiejętności Budowlanych. Oprócz dyplomu i nagród rzeczowych Michał otrzymuje na świadectwie ukończenia szkoły celujące oceny z przedmiotów zawodowych objętych programem Olimpiady. Ponadto ma  teraz gwarancję wstępu na kierunek budownictwo oraz kierunki pokrewne większości  uczelni wyższych w Polsce, z pominięciem postępowania rekrutacyjnego. Gratulujemy !!!