ODYSEJA FILMOWA 2017

29 października 2017r. uczniowie klas II i IV TI i I TBa, a także zaproszeni goście z I LO im. Bolesława Chrobrego brali udział w programie "Odyseja Filmowa 2017", którego autorem jest Muzeum Kinematografii w Łodzi. Młodzież uczestniczyła w warsztatach poświęconych tworzeniu filmów animowanych – Tu stacja ANIMACJA! – podczas których, prowadzona przez twórców filmu animowanego, przygotowała krótkie filmy, realizowane w technice poklatkowej. W ramach Odysei znalazły się także projekcje filmowe, które były zwieńczeniem lekcji i wykładów z zakresu historii kina i języka filmu. W trakcie trwania projektu młodzież spotkała się z reżyserem Sławomirem Grünbergiem i obejrzała film  pt. "Władcy ludzkości".

Taki film zrobili nasi uczniowie podczas warsztatów z animacji.