PAMIĘCI RTM. WITOLDA PILECKIEGO

pamieciWPileckiego1
PAMIĘCI RTM. WITOLDA PILECKIEGO
  Dnia 25 maja 1948 został zamordowany przez komunistów Witold Pilecki, oficer rezerwy Wojska Polskiego, współzałożyciel Tajnej Armii Polskiej, dobrowolny więzień KL Auschwitz, oficer Komendy Głównej AK i "NIE", więzień polityczny okresu stalinowskiego.
 68 lat od tego tragicznego wydarzenia młodzież naszej szkoły uczestniczyła w obchodach  upamiętniających tego jednego z największych bohaterów Rzeczypospolitej.
 25 maja 2016r. w godzinach porannych uczniowie: Adrianna Czechowska kl.III TI, Mikołaj Cieślik kl.III TI oraz Tomasz Zawisza kl.III TG uczestniczyli w międzyszkolnym konkursie historycznym "Gloria Victis!!! Życie i działalność rtm. Witolda Pileckiego", którego organizatorem  byli ZSP nr 1 w Piotrkowie Tryb. oraz IPN o. Łódź.
  W godzinach  popołudniowych uczniowie ZSPiPO-W nr 3 wzięli udział w Marszu Pileckiego.