PODSUMOWANIE PROJEKTU UNIJNEGO "DOBRA PRAKTYKA TWOJĄ INWESTYCJĄ W PRZYSZŁOŚĆ – PROFESJONALNI W BUDOWLANCE".

W dniu 24 listopada 2017r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się podsumowanie projektu unijnego "Dobra praktyka Twoją inwestycją w przyszłość – Profesjonalni w Budowlance". Było to jedno ze szczególnych wydarzeń, ponieważ w tym roku przypada jubileusz 60-lecia szkoły. Szkoła wpisała się także w obchody 800-lecia miasta Piotrkowa Trybunalskiego.
Projekt "Dobra praktyka Twoją inwestycją w przyszłość – Profesjonalni w Budowlance" realizowany był w okresie od lipca 2016 – do listopada 2017roku.
Projekt skierowany był do uczniów naszej szkoły w celu uzyskania kwalifikacji i podniesienia poziomu kompetencji zawodowych, poprzez udział w kursach, stażach i praktykach zawodowych. W projekcie wzięło udział 86 uczniów
ZSPiPO-W nr 3, kształcących się w zawodach budowlanych.
Wartość realizowanego projektu to 817 992, 80 zł, w tym dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego  na lata 2014-2020  w wysokości 748 463,41 zł.
Z dokształcania zawodowego w ramach projektu skorzystało 15 nauczycieli przedmiotów zawodowych na kwotę: 17 250,00 zł., którzy w czasie wakacji 2016r. odbyli kursy i praktyki.
Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu udało się w pełni doposażyć spawalnię, uzyskać uprawnienia do przeprowadzania kursów spawania metodą MAG.  Zajęcia na kursie spawania prowadzili nauczyciele praktycznej nauki zawodu, którzy
w ramach projektu ukończyli kurs spawania, uzyskali kwalifikacje i odbyli staż zawodowy, a następnie zdobytą wiedzę przekazali naszym uczniom.  Wartość doposażenia pracowni to 42 450,00 zł.
Z pieniędzy unijnych doposażyliśmy także pracownię dokumentacji technicznej dla kierunków budowlanych na 17 stanowisk komputerowych wraz z oprogramowaniem do tworzenia rysunków, dokumentacji technicznej oraz tworzenia kosztorysów. Ponadto zakupiono nowe ławki, krzesła, a także sprzęt multimedialny.
Wartość doposażenia pracowni to 72 000,00zł.
We własnym zakresie przeprowadzono kapitalne remonty doposażonych pracowni. W ramach praktycznej nauki zawodu uczniowie wykonali wymianę podłogi, roboty glazurnicze
i malarskie, wymieniono również instalację elektryczną, oświetlenie.
 Uzupełniono także  doposażenie w pozostałych pracowniach w niezbędne narzędzia, urządzenia i sprzęty za kwotę
48 750,00zł.
W tym miejscu  Dyrekcja w imieniu całej społeczności szkolnej pragnie podziękować za okazaną pomoc i serce.
Ogromnym plusem dla szkoły było 100% dofinansowanie do doposażenia pracowni praktycznej nauki zawodu w brakujący sprzęt i wymianę starego (na co nie mogliśmy sobie pozwolić z własnego budżetu).
Doposażone i zmodernizowane pracownie na kwotę ponad 163 000,00zł były wykorzystywane podczas realizacji projektu,
a także będą wspomagały proces kształcenia zawodowego w kolejnych latach po jego zakończeniu.
Dyrektor szkoły, w imieniu nauczycieli, rodziców i młodzieży podczas uroczystości podziękowała Prezydentowi Miasta Piotrkowa Trybunalskiego – Panu Krzysztofowi Chojniakowi, że uwierzył w nas.
Szczególne podziękowania skierowała do realizatorów projektu: p. Radosława Kamińskiego i p. Beaty Sumy, za ich zaangażowanie w sprawy związane z realizacją przedsięwzięcia, którzy mimo wielu przeciwności nie poddali się, a co więcej napisali kolejny projekt.
Dyrekcja szkoły serdecznie dziękuje pracodawcom, bez których nie zrealizowalibyśmy w pełni projektu. Dzięki ich pomocy, dobrej woli, pozytywnemu nastawieniu młodzież w czasie wakacji odbyła praktyki i staże zawodowe, w ramach których zostało pozyskane doposażenie stanowisk pracy w zestawy narzędziowe za kwotę ponad 54000 złotych, które zostały przekazane po wakacjach do szkoły na wyposażenie.