POKAZ RATOWNICTWA LODOWEGO

ratownictwo1
8 lutego 2017r. uczniowie klasy I TG wraz z  wychowawcą wzięli udział w wyjątkowej  lekcji,  która odbyła się  na piotrkowskim kąpielisku "Słoneczko".  Ratownicy WOPR,  strażacy z Państwowej Straży Pożarnej oraz jednostek ochotniczych zaprezentowali tam pokaz ratownictwa lodowego. Uczniowie poznali  różne  techniki  wydobywania topiących się pod lodem osób. Młodzież miała także okazję zobaczyć w użyciu specjalistyczny sprzęt.  Ratownicy opowiadali o zagrożeniach, jakie niesie za sobą poruszanie się po zamarzniętych zbiornikach wodnych oraz radzili, jak zachować się w sytuacji załamania się lodu.