Spotkanie z rodzicami upowszechniające rezultaty projektu "Informatycy w mobilnej Europie"

erasmus1
   4 stycznia 2017 zaproszeni rodzice uczniów klas informatycznych uczestniczyli w spotkaniu poświęconym upowszechnieniu projektu "Informatycy w mobilnej Europie", realizowanym przez naszą szkołę w ramach programu Erasmus+ finansowanego z funduszy Unii Europejskiej.
   Autorka i zarazem koordynator projektu – nauczycielka informatyki – p. Sylwia Bień oraz 10 uczniów uczestniczących w jego realizacji przedstawili rodzicom poszczególne etapy tego przedsięwzięcia. Wykonane przez młodzież prezentacje multimedialne oraz strona internetowa projektu pokazały, na czym polegała rekrutacja uczestników, przygotowanie językowe, kulturowe oraz pedagogiczne, sam pobyt w Niemczech i trzytygodniowe, wakacyjne praktyki w berlińskich firmach informatycznych oraz efekty projektu.
   Warto przypomnieć, że projekt bezpłatnych zagranicznych praktyk zawodowych dla uczniów ZSPiPO-W nr 3 "Informatycy
w mobilnej Europie" jest pierwszym tego typu działaniem realizowanym w naszym mieście przez szkołę ponadgimnazjalną.