ŚWIĘTO GEODETY TYLKO Z UCZNIAMI ZSP I PO-W NR 3 "BUDOWLANKA" W MEDIATECE 800-LECIA

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 4 =
zdjęcie
6 marca 2020 roku młodzież Zespołu Szkół Ponadpodstawowych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim „BUDOWLANKA” kształcąca się w zawodzie geodeta wspólnie z  nauczycielami zawodu, absolwentami tego kierunku, rodzicami, gośćmi i kolegami ze szkół podstawowych obchodziła Światowy Dzień Geodety.
   6 marca 2020 roku młodzież Zespołu Szkół Ponadpodstawowych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim „BUDOWLANKA” kształcąca się w zawodzie geodeta wspólnie z  nauczycielami zawodu, absolwentami tego kierunku, rodzicami, gośćmi i kolegami ze szkół podstawowych obchodziła Światowy Dzień Geodety. Został on ustanowiony przez Europejską Organizację Geodetów z okazji 500-setnej rocznicy urodzin Gerarda Merkatora – jednego z najwybitniejszych kartografów.
    Dzień Europejskiego Geodety świętowaliśmy wspólnie z uczniami piotrkowskich szkół podstawowych i przedszkolakami
w Mediatece 800-lecia, do której od godziny 10 przybywali zainteresowani geodezją i jej świętem. Wszyscy chętni mogli uczestniczyć w wykładach prowadzonych przez pracowników Referatu Geodezji, Kartografii i Katastru  w Piotrkowie Trybunalskim oraz Pracowni Planowania Przestrzennego. Zainteresowani mogli dokonać pomiaru niedostępnej odległości poziomej i pionowej przy pomocy nowoczesnego sprzętu geodezyjnego, z kolei najmłodsi mogli spróbować swoich sił uczestnicząc w grach terenowych używając m.in. GPSu, tachimetru, czy rywalizując w grach zespołowych
i zręcznościowych z geodezją w tle. Na zwycięzców czekały nagrody i upominki przygotowane przez ZSP i PO-W nr 3 oraz Mediatekę.
   Impreza pokazała, że zawód geodety to jeden z ważniejszych zawodów związanych nie  tylko z budownictwem, ale także innymi dziedzinami gospodarki. Można go poznać
i nauczyć się  tylko w BUDOWLANCE, do której na Dzień Otwarty zapraszamy już  20 marca 2020 roku od godziny 8.00
powrót