WIELKI SUKCES W FINALE XXIX OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI BUDOWLANYCH

XXIXolimpiadabudowlana2
WIELKI SUKCES W FINALE XXIX OLIMPIADY WIEDZY  I UMIEJĘTNOŚCI BUDOWLANYCH
    Wielki sukces odnieśli reprezentanci Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr3 w Piotrkowie Trybunalskim w zawodach centralnych prestiżowej ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, które odbyły się w dniach 14 -16 kwietnia 2016r.
w Ostrzeszowie.
Kształcący się w zawodzie technik budownictwa czwartoklasiści:
Norbert Trelka i Jakub Salamon uzyskali tytuły laureata,
Konrad Piotrowski – finalisty,
szkoła zaś została sklasyfikowana na wysokim, VII miejscu w kraju
i na I miejscu w województwie łódzkim.

W odbywającej się już po raz 29 Olimpiadzie, organizatorem której jest Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, wzięło w tym roku udział 3180 najlepiej przygotowanych przyszłych techników budownictwa reprezentujących 162 technika budowlane w Polsce. Rywalizowali ze sobą w etapie szkolnym, okręgowym i centralnym.
O zaszczytne tytuły laureatów i finalistów walczyło podczas trudnych zawodów III stopnia 86 uczestników z 45 szkół. Najlepsi, w tym Norbert, Jakub i Konrad, obok dyplomów, medali "laur olimpijski" i nagród rzeczowych, otrzymują na świadectwie ukończenia szkoły celujące oceny z przedmiotów zawodowych objętych programem Olimpiady. Ponadto mają już teraz gwarancję wstępu na kierunek budownictwo oraz kierunki pokrewne wszystkich uczelni wyższych w Polsce
z pominięciem postępowania rekrutacyjnego.
Składamy wielkie gratulacje i trzymamy kciuki za czekający ich wkrótce egzamin maturalny.