WIZYTA GOŚCI Z KANADY

W dniach 28.09 - 1.10.2017 roku społeczność naszej szkoły  gościła uczniów z Hamilton w Kanadzie.
    Przyjazd gości był związany z wcześniejszym Ogólnopolskim Konkursem Recytatorskim pt. "Mówimy Reymontem", w którym uczennica naszej szkoły - Oliwia Łuczyńska zajęła I miejsce i wygrała wyjazd do Kanady.
    W czasie swojego krótkiego pobytu Oskar, Natalia i Jessica z panią Marzanną byli w Muzeum  Martyrologii na Radogoszczu w Łodzi, poznali Stare Miasto w Piotrkowie, pojechali do Częstochowy i Bełchatowa,  gdzie zwiedzali kopalnię węgla i Miejskie Centrum Kultury PGE "Giganty Mocy". Uczestniczyli w zajęciach szkolnych, między innymi w otrzęsinach klas pierwszych.
    Mamy nadzieję, że serdecznie przyjęci i ugoszczeni w naszych domach i szkole zapamiętają wspólnie spędzony czas, a ten zaowocuje dalszymi kontaktami.