XX ZLOT SZKÓŁ REYMONTOWSKICH

zlotszkolreymont1
XX ZLOT SZKÓŁ REYMONTOWSKICH
  W dniach 23-25.09.2016 r. uczniowie  ZSP i PO-W nr 3 im. Wł. St. Reymonta: Oliwia Łuczyńska, Michał Piekarski, Sebastian Skowron  uczestniczyli w XX Ogólnopolskim Zlocie Szkół Reymontowskich
w Stróżewie.
   Najważniejszą częścią spotkania był XII Ogólnopolski Konkurs Recytatorski "Mówimy Reymontem", w którym uczennica klasy IV TG Oliwia Łuczyńska,  przygotowana przez panią Urszulę Podlewską,  zdobyła I miejsce. Sukces ten zostanie nagrodzony wyjazdem  do Kanady wiosną 2017 roku.

Gościem specjalnym imprezy była odtwórczyni roli Jagny w filmowej adaptacji "Chłopów" – Emilia Krakowska.
  Każdy Zlot jest okazją do integracji Rodziny Reymontowskiej, do której co jakiś czas dołączają nowe szkoły. To także okazja do wymiany doświadczeń, tworzenia pięknych wspomnień, kultywowania tradycji i upamiętniania noblisty.