ZAWODY EUROSKILLS 2018 W BUDAPESZCIE

W dniach 26-28 września 2018 roku w  Budapeszcie odbędzie się europejski turniej umiejętności zawodowych EuroSkills, w którym będą rywalizowali ze sobą/uczestniczyli uczniowie i młodzi adepci zawodu. Ostatni raz Polska uczestniczyła w zawodach Euroskills w 2010 roku. Wówczas reprezentowało nasz kraj 8 zawodników w 6 konkurencjach i konkurencji pokazowej w zawodzie ciesielstwo. W tym roku w 37 specjalizacjach branżowych zmierzy się ponad 500-set zawodników, którzy przez 3 dni będą oceniani przez międzynarodowych ekspertów. Wśród nich konkurować będzie 8 najzdolniejszych w Polsce uczniów, którzy sprawdzą swoje umiejętności w siedmiu konkurencjach:  gastronomii, florystyce, mechatronice, murarstwie, ciesielstwie, fryzjerstwie oraz tynkarstwie i suchej zabudowie. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim, a tym samym miasto Piotrków Trybunalski i województwo łódzkie reprezentować będą:

Bartosz Trocha – murarstwo
Dawid Grodzki – tynkarstwo i sucha zabudowa

Poziom zawodów jest bardzo wysoki. Zawodnicy pracują nieustannie, po 6-8h dziennie,  a ich zmagania obserwują tysiące odwiedzających, komisja sędziowska oraz sponsorzy  i pracodawcy. Wszelkie zadania i informacje są przekazywane w języku angielskim,  a zawodnikom w trakcie pracy nie wolno używać języka ojczystego.
Udział w zawodach to prestiż, ale przede wszystkim wielka presja, odpowiedzialność i wiele miesięcy przygotowań.
Kibicujemy naszym zawodnikom !!!