10 grudnia 2019r.  pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim prowadzili w Bursie Szkolnej  zajęcia warsztatowe dotyczące uzależnień, przemocy, cyberprzemocy oraz hejtu w internecie.
Mikołaj nie zapomniał  o wychowankach Bursy Szkolnej i  odwiedził  ich 9 grudnia.
3 grudnia 2019r. z  okazji Światowego Dnia Walki z AIDS wychowankowie  Bursy  Szkolnej wzięli udział w pogadance i teście  wiedzy o AIDS.
28 listopada 2019r. wychowankowie Bursy Szkolnej  wzięli udział w magicznym wieczorze andrzejkowym.
 18 listopada 2019 wychowankowie  Bursy Szkolnej wzięli  udział w  prelekcji  dotyczącej idei honorowego krwiodawstwa.
 19 listopada 2019r. w Bursie Szkolnej zostały przeprowadzone zajęcia warsztatowe
  o  planowaniu  kariery zawodowej, związane z   komunikacją interpersonalną, asertywnością, kreatywnością i pozytywnym myśleniem.
23 października 2019r. w Bursie Szkolnej odbyły się wybory do Zarządu Młodzieżowej Rady Bursy.
W czwartek  24 października odbyła się kolejna dyskoteka w Bursie Szkolnej.
Cała społeczność Bursy Szkolnej wspomaga "Fundację Wszystkich Świętych", która wspiera najbardziej potrzebujących.
Wychowankowie  Bursy Szkolnej promują zdrowy styl życia poprzez zajęcia sportowe.