Wychowawcy BURSY NR1

Bursa szkolna jest środowiskiem wychowawczym wyposażającym wychowanków w zespół umiejętności
 przygotowujących do pełnienia przyszłych ról w dorosłym życiu oparte na życzliwości, wzajemnym szacunku i partnerstwie przy zaangażowaniu wychowanków i wszystkich pracowników.
Bursa realizuje program opiekuńczo-wychowawczy oraz profilaktyczny. Uczy współpracy i porozumiewania się, bo to one zapobiegają frustracji i agresji. Zapoznajemy z technikami skutecznego uczenia się i zapamiętywania. Uczymy samodzielności i zaradności w życiu. Młodzież rozwija własne zdolności i zainteresowania.: sportowe,plastyczne,muzyczne. W placówce organizowane są konkursy, warsztaty,spotkania  ze specjalistami, wyjścia do kina, Muzeum, Domu Kultury,koncerty, teatru, wystawy.
 Wychowankowie mają atrakcyjne formy spędzania czasu wolnego:zajęcia w sali komputerowej, dyskoteki, wieczory okolicznościowe, tenis, siłownię, piłkarzyki, turnieje, zajęcia  na hali sportowej/piłka halowa, siatkówka/, wyjścia na basen.
W bursie kultywowane są własne tradycje  m.in. :Dzień Chłopaka, Święto Edukacji Narodowej, Andrzejki, Mikołajki, wspólny Wieczór Wigilijny, Bal karnawałowy,
Walentynki, Dzień Kobiet, pożegnanie maturzystów i zakończenie roku szkolnego, Dzień Dziecka.
Zapewniamy opiekę psychologiczną i współpracujemy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną.
Doceniamy i nagradzamy kreatywność wychowanków.