7 czerwca 2019 roku uczniowie naszej szkoły po raz trzeci  przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam jak czytam"  i  próbowali pobić ustanowiony rok wcześniej rekord  osób czytających w tym samym momencie.
Już w nadchodzący czwartek 30 maja "Budowlanka"  zainauguruje działania  związane  z Ogólnopolską  Akcją "JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM".
Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny to także święto poezji, która uwrażliwia i pozwala zrozumieć to, co zostało napisane "między wierszami".
Nasza szkoła zakwalifikowała się do projektu "Upoluj swoją książkę", który skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
20-09-2018

29.BOOKCROSSING

20 września 2018r.  "Budowlanka", jako jedna z 6 piotrkowskich szkół, dołączyła do projektu "Lansowanie na czytanie".
W czwartek 20  września  2018 nasza szkoła dołączy do projektu "Lansowanie na czytanie".
7 września  nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskiej Akcji "Narodowe Czytanie", prowadzonej od 2012r. pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej  Polskiej.
8 czerwca 2018 roku uczniowie naszej szkoły po raz drugi przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam jak czytam"
i  próbowali pobić ustanowiony rok wcześniej rekord  osób czytających w tym samym momencie.
LEKCJA BIBLIOTECZNA
Ogłoszenie dla maturzystów.