5 października 2017r.w Bursie Szkolnej odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Bursy.
7 czerwca 2017r. wychowankowie Bursy wraz z wychowawcą uczestniczyli w spotkaniu  z Katarzyną Skrzynecką - aktorką i piosenkarką.
25 maja 2017 r. w ramach współpracy szkoły i bursy zorganizowany został wyjazd do Teatru Wielkiego w Łodzi na operę pod tytułem "Madama  Butterfly".
POŻEGNANIE MATURZYSTÓW W BURSIE SZKOLNEJ
4 kwietnia 2017 r.,  w ramach współpracy z placówkami zaprzyjaźnionymi,  młodzież  Bursy po raz kolejny odwiedziła Dom Małego Dziecka, organizując tam zabawy na świeżym powietrzu. Obie strony bardzo cenią sobie tę współpracę.
20 marca 2017 r. młodzież z Bursy Szkolnej wzięła udział w  zajęciach  warsztatowych "Zacznijmy od predyspozycji zawodowych".
23 marca  w Bursie Szkolnej zostało zorganizowane spotkanie z powieściopisarką i poetką  panią Krystyną Wieczorek.
 "Empatia, rozumienie i wspieranie" - takie motto przyświeca wychowankom Bursy Szkolnej w pracy w wolontariacie.
12 marca 2017r. wychowankowie bursy  obejrzeli w Kościele Najświętszego Serca Jezusowego spektakl słowno-muzyczny w wykonaniu  uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego im.gen.Stefana Roweckiego – Grota pt."Oskarżeni o wierność i cnotę".
Z okazji Dnia Kobiet dziewczęta z bursy szkolnej kibicowały w hali Relax drużynie piłki ręcznej Piotrkowianin, która pokonała wicemistrza Polski -  Orlen Wisłę  Płock.