6 kwietnia 2019r. w siedzibie NOT w Piotrkowie Trybunalskim miała miejsce uroczystość wręczenia nagród i dyplomów laureatom XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Dyplom i Nagrodę Prezesa SIMP dla absolwentów średnich szkół technicznych "Technik Absolwent Roku 2018”.
19 marca 2019r.  nasi uczniowie po raz pierwszy wzięli udział w eliminacjach okręgowych ogólnopolskiego turnieju maszyn wodnych i wiatrowych.
22 marca 2019r.  odbyło się  uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom i wyróżnionym uczestnikom zawodów okręgowych XXXII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych w Zespole Szkół Architektoniczno – Budowlanych i Licealnych
im. Stanisława Noakowskiego w Warszawie.
14 marca 2019r.  w Szkole Podstawowej nr 12 w Piotrkowie Trybunalskim, młodzież szkół średnich z terenu miasta i powiatu przystąpiła do konkursu o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi.
 14 marca 2019r. uczniowie klasy III TB: Dominik Piotrowski i Michał Zawisza wzięli udział w eliminacjach regionalnych Olimpiady  "Buduj z Pasją", która odbyła się w Zespole Szkół Nr 1  w Wieluniu.
Uczennica klasy IVTB Karolina Mirż zakwalifikowała się do  Finału Centralnego XXXII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.
2 marca 2019 r. grupa uczniów "Budowlanki" uczestniczyła w eliminacjach okręgowych XXXII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych organizowanej przez Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.
28 lutego 2019r. odbył się w Łodzi etap wojewódzki III Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie.
 W Poznaniu, w dniach  13–15 lutego w ramach Targów Budownictwa "BUDMA 2019", odbył się Finał Turnieju Budowlanego "Złota Kielnia".
12 stycznia 2019r. w Toruniu odbyły się eliminacje okręgowe  48. edycji Turnieju Budowlanego "Złota Kielnia".