Uczennica III klasy Technikum Budowlanego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim, Karolina Mirż zakwalifikowała się do Finału Centralnego XXXI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.
Komitet Główny Olimpiady Wiedzy o Rodzinie zakwalifikował  zespół reprezentujący naszą szkołę w składzie: Julita Mosek i Adrian Dobrowolski do III etapu Olimpiady.
2 marca 2018 r. w Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu odbył się Etap Regionalny Olimpiady "Buduj z Pasją".
8 marca  2018 r. na  Wydziale Nauk  Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego odbył się XIX konkurs wiedzy o regionie łódzkim "Województwo w sercu Polski".
W sobotę 3 marca 2018 r. grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w eliminacjach okręgowych XXXI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych organizowanej przez Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.
18-03-2018

62.DZIEŃ GEODETY

6 marca 2018  młodzież wszystkich klas kształcących się w zawodzie  technik geodeta  świętowała  Dzień Geodety.
"JAKA RODZINA – TAKA PRZYSZOŚĆ" to hasło II Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy  o Rodzinie, której etap wojewódzki odbył się  28.02.2018r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Łodzi.
W dniu 24 lutego 2018r. w siedzibie NOT w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów dla laureatów XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Dyplom i Nagrodę Prezesa SIMP (Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich) dla absolwentów średnich szkół technicznych "Technik Absolwent Roku 2017".
 9 kwietnia 2018 r. na 3 trzeciej godzinie lekcyjnej odbędzie się w naszej szkole konkurs języka angielskiego "DO YOU KNOW ENGLISH PREPOSITIONS?".
 Najlepszymi praktykami Finału Centralnego XLVII edycji Turnieju Budowlanego "Złota Kielnia" zostali uczniowie naszej szkoły Bartosz Trocha i Dawid Grodzki, którzy zakwalifikowali się do Międzynarodowego Konkursu EuroSkills.