9 kwietnia 2018 r. na 3 trzeciej godzinie lekcyjnej odbędzie się w naszej szkole konkurs języka angielskiego "DO YOU KNOW ENGLISH PREPOSITIONS?".
 Najlepszymi praktykami Finału Centralnego XLVII edycji Turnieju Budowlanego "Złota Kielnia" zostali uczniowie naszej szkoły Bartosz Trocha i Dawid Grodzki, którzy zakwalifikowali się do Międzynarodowego Konkursu EuroSkills.
W dniach 31.01 - 02.02.2018r., na Targach Budownictwa "BUDMA 2018" w Poznaniu, odbył się Finał Centralny XLVII edycji Turnieju Budowlanego "Złota Kielnia".
 13 stycznia 2018r. w Toruniu odbyły się eliminacje okręgowe 47. edycji Turnieju Budowlanego "Złota Kielnia".
Rozstrzygnięty został konkurs fotograficzny "Fotografie inspirowane Reymontem".
Wychowanek Bursy Szkolnej Marcin Sztanderski zdobył Złoty Medal w zapasach podczas Międzynarodowego Turnieju Świątecznego, który odbył się w stolicy Chorwacji, Zagrzebiu.
Nasza szkoła od roku szkolnego 2016/2017  uczestniczy w programie "Junkers szkoli", który skierowany jest do uczniów kształcących się w zawodach: technik urządzeń sanitarnych,technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.
W piątek 8 grudnia 2017r. uczniowie piotrkowskich szkół otrzymali akty nominacyjne do Młodzieżowej Rady Miasta kadencji 2017-2019.
Uczeń klasy IV TI  Eryk Salamon zajął II miejsce w konkursie historycznym na esej "Co zrobiłbym na miejscu Józefa Piłsudskiego 11 listopada 1918 roku?
21 listopada 2017r. w naszej szkole już kolejny raz obchodzony był Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.