17 listopada 2017r. w auli Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów.
8 listopada 2017r. w naszej szkole odbył się I etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie.
11 listopada w kościele o. Jezuitów podsumowano XIX edycję konkursu recytatorskiego "Rzeczpospolita Niepodległa", w którym nasi uczniowie biorą udział od początku jego istnienia.
9 listopada  2017r. dziewięcioro uczniów  wzięło udział w szkolnym etapie Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym "Wybieram Wybory" – wybory samorządowe.
W dniach 26 – 27 października 2017r. odbył się etap szkolny Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej.
27 października 2017r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie Tryb. odbył się X Powiatowy Konkurs Recytatorski  "Emocje zakute w słowa - strofy o moim mieście".
Biblioteka  ogłasza konkurs "Najaktywniejszy Czytelnik Roku".
W sobotę,  21 października grupa młodzieży z naszej szkoły uczestniczyła w Rajdzie Turystycznym - "Płomyk Pamięci", zorganizowanym przez PTTK i CIT w Piotrkowie Trybunalskim.
 16 października dziesięcioosobowa reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji w ramach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca.
  MISTRZAMI ORTOGRAFII w ZSPiPO-W nr 3 zostali ex aequo uczniowie: Kamil Myśliński kl.II TG i Kamil Kopeć kl.III t.