87.ELIMINACJE OKRĘGOWE TURNIEJU MASZYN WODNYCH SKIERNIEWICE 2019

19 marca 2019r.  nasi uczniowie po raz pierwszy wzięli udział w eliminacjach okręgowych ogólnopolskiego turnieju maszyn wodnych i wiatrowych. Organizatorem Turnieju była Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna.
   Turniej Maszyn Wodnych polegał na zbudowaniu (zgodnie z regulaminem, rysunkiem technicznym) modelu turbiny przetwarzającej energię kinetyczną i potencjalną wody na energię mechaniczną. Turniej podzielony jest na dwa etapy: eliminacje regionalne i finał . Prawo startu w finale wywalczą zwycięzcy eliminacji regionalnych w poszczególnych konkurencjach.  Lista finalistów zostanie opublikowana najpóźniej dwa dni po rozegraniu ostatnich eliminacji regionalnych.
      W turnieju uczestniczyło 26 drużyn. Uczniowie wystartowali w kategorii "moc'' maszyn wodnych i zajęli wysokie
6 miejsce.   Naszą szkolę reprezentowało trzech uczniów klasy  II Branżowej Szkoły I Stopnia nr 3 kształcących się w zawodzie monter sieci i instalacji sanitarnych. Skład drużyny: Mateusz Marusiński (kapitan), Maciej Purgał i  Ernest Pędziwilk (członkowie).