8 czerwca 2018r. w III LO w Piotrkowie Trybunalskim odbył się X Turniej Szachowy.
7 czerwca 2018r. w naszej szkole odbył się Dzień Dziecka połączony z Dniem Sportu.
 13 kwietnia 2018r. na terenie WORD w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się eliminacje regionalne XXII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
22 marca 2018r. odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Halowej Piłce  Nożnej.
23 stycznia 2018r. odbyły się finały Mistrzostw Miasta w Piłce Siatkowej Chłopców.
 10 stycznia 2018 odbyły się Mistrzostwa Miasta w Tenisie Stołowym Chłopców w ramach Licealiady.
Wychowanek Bursy Szkolnej Marcin Sztanderski zdobył Złoty Medal w zapasach podczas Międzynarodowego Turnieju Świątecznego, który odbył się w stolicy Chorwacji, Zagrzebiu.
 20 grudnia 2017r. odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym Chłopców.
6 grudnia w  Starostwie Powiatowym w Piotrkowie Trybunalskim  odbył  się  Mikołajkowy Turniej Szachowy. Celem zawodów była popularyzacja  szachów wśród młodzieży.
22 listopada 2017r. odbył się turniej finałowy Mistrzostw Miasta w Piłce Ręcznej Chłopców.