DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI W "BUDOWLANCE"

ZSP i PO-W nr 3 Piotrkowie Trybunalskim otworzył w środę 21 marca  swoje drzwi przed gimnazjalistami i wszystkimi, którzy chcieli zapoznać się z ofertą edukacyjną znanej i cenionej piotrkowskiej szkoły - "Budowlanki".
  Spotkanie było doskonałą okazją do przeprowadzenia pokazów, prezentacji, wystaw  i rozmów
z nauczycielami, uczniami i dyrekcją.
  Od godziny 9 do 14 szkoła zachęcała do wybrania jednego z nauczanych kierunków. Przygotowano bogatą ofertę. Każdy mógł  obejrzeć jedną z najładniejszych szkół i bursę, w której na co dzień może mieszkać 80 wychowanków, przekonać się jak wyglądają Szkolne Pracownie Praktycznej Nauki Zawodu, zobaczyć sprzęt i urządzenia wykorzystywane w nauce.
  Jak twierdzili pytani gimnazjaliści Dzień Otwartych Drzwi jest doskonałą okazją do poznania klimatu szkoły i jej oferty edukacyjnej.
  Staraliśmy się pokazać, że „Budowlanka” to nie tylko nauka i praktyka. Dlatego chętni  wzięli udział w zawodach sportowych, quizach językowych i informatycznych, rozwiązywali szyfry oraz uczestniczyli w eksperymentach fizycznych. Z okazji
XIX Światowego Dnia Poezji recytowali i interpretowali wiersze. Uczestniczyli w pokazie instalacyjnym branży instalacji sanitarnych i odnawialnych źródeł energii, segregowali odpady. Zainteresowani geodezją mogli poznać system informatyczny geoportal oraz przyrządy używane do pracy przez geodetów. Chętni do technikum budowlanego oglądali film „Jak powstaje dom?” oraz pracowali w programie AUTOCAD. Ciekawą formą była też obserwacja egzaminu próbnego z kwalifikacji B.05 montaż suchej zabudowy w zawodzie monter zabudowy robót wykończeniowych w budownictwie. Było więc wszystko: zabawa i nauka na poważnie, bo egzamin, wprawdzie próbny, to już nie przelewki.
   Po chwilach wysiłku i emocji na wszystkich czekały do wyboru pyszne ciasta albo dietetyczne przekąski w kąciku "Bądź fit na wiosnę", pokaz kick boxingu oraz mody inspirowanej zawodami, których uczy nasza szkoła.
  Udany przebieg zaplanowanych działań to przede wszystkim zasługa uczniów, którzy pod kierunkiem swoich nauczycieli stworzyli doskonałą atmosferę zabawy i nauki. Oprowadzali przybyłych gości, rzeczowo opowiadali o szkole i udzielali odpowiedzi na wszystkie pytania.