Finał Centralny OWiUB

W dniach 12 – 14 kwietnia w Zielonej Górze odbył się Finał Centralny OWiUB.
   W dniach 12 – 14 kwietnia w Zielonej Górze odbył się Finał Centralny OWiUB.  Podczas spotkania Komitetu Głównego OWiUB z opiekunami w Zespole Szkół Budowlanych w Zielonej Górze, wręczono dyplomy dla najlepszych szkół poszczególnych okręgów – "Budowlanka" na II miejscu w okręgu warszawskim ?. :)
   Finał Centralny odbył się w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego. Podczas zmagań uczniów opiekunowie spacerowali po Zielonej Górze, odwiedzili Muzeum Ziemi Lubuskiej. Po wyczerpujących 3 częściach zawodów cała społeczność olimpijska uczestniczyła w koncercie Młodzieżowej Orkiestry Dętej  w Filharmonii Zielonogórskiej i kolacji w Palmiarni.
   W sobotę o godz. 9 rozpoczęło się uroczyste zakończenie Finału Centralnego XXXI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Karolina Mirż, uczennica klasy III TB, pierwsza dziewczyna w historii naszej Szkoły, została laureatką zawodów centralnych XXXI OWiUB!!! To wielki sukces, gdyż olimpiada wymaga wiedzy wykraczającej poza program technikum.
Aby wspiąć się na szczyty olimpijskie, potrzeba samozaparcia, wytrwałości i poświęcenia.
   Organizatorem Olimpiady jest Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. O zaszczytne tytuły laureatów
i finalistów walczyło podczas trudnych zawodów III stopnia 82 uczestników z 41 szkół. Najlepsi, w tym Karolina, obok dyplomów, medali i nagród rzeczowych, otrzymują na świadectwie ukończenia szkoły celujące oceny  z przedmiotów zawodowych objętych programem Olimpiady. Ponadto mają już teraz gwarancję wstępu na kierunek budownictwo oraz kierunki pokrewne wszystkich uczelni wyższych w Polsce z pominięciem postępowania rekrutacyjnego.