"Malarskość filmu" ponownie w Budowlance!

"Malarskość filmu" ponownie w Budowlance!
21 września rozpoczęliśmy drugą edycję projektu „Malarskość filmu”, który realizujemy pod patronatem i we współpracy z Muzeum Kinematografii w Łodzi. Spośród zaproponowanych filmów wybraliśmy dzieła Andrzeja Wajdy „Brzezina” i „Powidoki”. Uczniowie klas maturalnych obejrzeli film „Brzezina”, następnie uczestniczyli w wykładzie, który specjalnie dla nich poprowadził filmoznawca i członek Akademii Polskiego Filmu Maciej Dowgiel. Następnym punktem projektu były warsztaty, na których podzieleni na grupy uczniowie tworzyli żywe obrazy inspirowane filmem. Zajęcia niezwykle pożyteczne wymagały znajomości dzieła Jarosława Iwaszkiewicza, umiejętności odczytania obrazów np. Jacka Malczewskiego czy Juliusza Kossaka, a potem przeniesienia ich w rzeczywistość, czyli stworzenie żywego obrazu.   Kolejnym etapem  projektu będzie praca nad filmem „Powidoki”.