TURNIEJ BUDOWLANY "ZŁOTA KIELNIA" 2018

TURNIEJ BUDOWLANY "ZŁOTA KIELNIA" 2018

13 stycznia 2018r. w Toruniu odbyły się eliminacje okręgowe 47. edycji Turnieju Budowlanego "Złota Kielnia". W turnieju wzięło udział dziesięciu  reprezentantów  naszej szkoły, po dwóch w następujących kwalifikacjach:

B.05. – montaż systemów suchej zabudowy,
B.06. – wykonywanie robót malarsko – tapeciarskich,
B.07. – wykonywanie robót posadzkarsko – okładzinowych,
B.09. – wykonywanie robót związanych z montażem i remontem instalacji sanitarnych,
B.18. – wykonywanie robót murarskich i tynkarskich.

Do finału centralnego zakwalifikowali się  uczniowie:
   Wiktor Pietraszczyk i  Bartosz Trocha z kl. III a w kwalifikacji B.18.
   Dawid Grodzki  z kl. II t w kwalifikacji B.05.
   Michał Fidelus  z kl. III a  w kwalifikacji B.07.

W dniach 31.01 - 02.02.2018r., na Targach Budownictwa "BUDMA 2018" w Poznaniu, odbył się Finał Centralny XLVII edycji Turnieju Budowlanego "Złota Kielnia".
  W finałowych rozgrywkach, które składały się z części teoretycznej i części praktycznej najlepszym murarzem w Polce został Bartosz Trocha, który zajął I miejsce. W tym samym zawodzie wysokie IV miejsce zdobył Wiktor Pietraszczyk.
    Reprezentujący zawód monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie
Michał Fidelus wykonał  zadanie dotyczące kwalifikacji B.07. Wykonywanie robót posadzkarsko – okładzinowych zdobywając VI miejsce w kraju. W tym samym zawodzie miejsce na podium zdobył Dawid Grodzki zajmując III lokatę w kwalifikacji B.05. Montaż suchej zabudowy.

Wszyscy uczniowie zajmując wysokie miejsca w zawodach finałowych zdobyli tytuły Finalistów i otrzymali stosowne zaświadczenia zwalniające ich  z części teoretycznej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.

Najlepszymi praktykami Finału Centralnego XLVII edycji Turnieju Budowlanego "Złota Kielnia" zostali uczniowie naszej szkoły Bartosz Trocha i Dawid Grodzki, którzy zakwalifikowali się do Międzynarodowego Konkursu EuroSkills.