18 grudnia 2019r. uczniowie klasy II kształcący się w zawodzie geodeta  aktywnie wypoczywali  w Parku Trampolin JumpWorld w Łodzi.
26 listopada 2019r. uczniowie klasy II kształcący się w zawodzie technik informatyk
i technik robót wykończeniowych w budownictwie aktywnie spędzali czas w Parku Trampolin JumpWorld w Łodzi.
 19 listopada 2019r. uczniowie klas pierwszych kształcący się w zawodzie technik budownictwa, technik robót wykończeniowych w budownictwie i technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej pojechali do Łodzi do Centrum Nauki i Techniki EC1.
18 września 2019r.  na  zaproszenie  Pana Grzegorza Lorka - absolwenta naszej szkoły,  a obecnie posła na  Sejm  Rzeczypospolitej  Polskiej, uczniowie naszej szkoły  zwiedzili  gmach  Sejmu i  Pałac  Prezydencki.
 16 i 19 września 2019r. uczniowie klas: I t/h i I TI  po gimnazjum; I TEO  i  I TBR  po  szkole podstawowej zwiedzali podziemia i schrony Piotrkowa Trybunalskiego.
24 kwietnia 2019r. uczniowie klasy I TIR byli na wycieczce w Rodzinnym Parku Rozrywki Energylandia  w Zatorze.
W dniach 15,16,17 kwietnia 2019r. uczniowie klasy drugiej i trzeciej technikum budowlanego byli  na wycieczce w Zakopanem.
22 marca 2019r. uczniowie klasy III  Technikum Informatycznego wzięli  udział w bardzo interesujących warsztatach z zakresu  tworzenia gier komputerowych i stron WWW na Uniwersytecie Humanistyczno - Przyrodniczym  im. Jana  Długosza  w Częstochowie.
14 marca 2019r. z okazji Dnia Liczby π  uczniowie klasy II TBa uczestniczyli w pokazach kół naukowych, warsztatach i wykładach prowadzonych przez studentów
i pracowników Politechniki Łódzkiej.
Propozycje dla budujących dom, remontujących mieszkanie oraz chcących zadbać
o wyposażenie ogrodu znalazły się się w ofercie 26 edycji Targów Budownictwa
i Wyposażenia Wnętrz Interbud, które w dniach 1 – 3 marca 2019r.  odbywały  się            w łódzkiej Hali EXPO.