14.WYCIECZKA DO EKOSPALARNI W KRAKOWIE

ekospalarnia1
WYCIECZKA DO EKOSPALARNI W KRAKOWIE
   18.10.2016 roku uczniowie klas: IV TOŚ/TEO, III TEO i II TEO pojechali na wycieczkę do Krakowa do najnowocześniejszej w Europie spalarni odpadów komunalnych. Młodzież zapoznała się z ekologiczną metodą unieszkodliwiania odpadów, które powstają w naszych gospodarstwach domowych. Uczniowie mogli zobaczyć cały cykl technologiczny - począwszy od ich przywozu do zakładu, aż po zagospodarowanie odpadów wtórnych, którymi są produkty uboczne spalania - żużel i popiół oraz produkty uboczne powstające podczas eliminowania ze spalin gazów takich jak NO2, CO2, SO2, HCl, HF.
   Po zwiedzaniu zakładu był czas na odrobinę oddechu, obiad i zawiązywanie nowych znajomości w uroczej scenerii krakowskiego Starego Miasta.