16.WYCIECZKA DO FIRMY FAKRO I ZAKOPANEGO

wycdoZakopanego1
WYCIECZKA DO FIRMY FAKRO I ZAKOPANEGO
  W dniach 19-21 października 2016r. uczniowie klas: IIa, II TB, III TBa, III TBb, III TEO i IV TBa pojechali na wycieczkę do Nowego Sącza do firmy Fakro oraz Zakopanego.
W pierwszym dniu młodzież odwiedziła siedzibę firmy Fakro, która w ciągu 25 lat z małego, rodzinnego zakładu rozwinęła się w międzynarodową korporację, zajmując pozycję wicelidera na światowym rynku okien dachowych. Uczniowie mieli okazję poznać gamę produktów, między innymi okna dachowe uchylno-obrotowe preSelect, antywłamaniowe okno obrotowe Secure, balkonowe Galeria, obrotowe Z-Wave, okna wyłazowe, a także akcesoria do okien dachowych i pionowych- markizy AMZ, markizy elektryczne AMZ oraz rolety.
Oprócz produktów zobaczyli "od środka" system produkcyjny począwszy od obróbki drewna po badania końcowe wytrzymałościowe okien. Na zakończenie dnia grupa młodzieży wraz z opiekunami odwiedziła małe klimatyczne kino Giewont, aby obejrzeć film "Inferno".
   W czwartek 20 października  cała grupa wraz z przewodnikiem i opiekunami wybrała się na pieszą wycieczkę nad Morskie Oko. Mimo kapryśnej pogody humory wszystkim dopisywały. Wieczorem grupa zrelaksowała się w Termach Chochołowskich.
     W piątek 21 października młodzież poznała Zakopane pod kątem architekoniczno- budowlanym zwiedzając Sanktuarium na Krzeptówkach,  Kapliczkę w Jaszczurówce, a także Stary Kościółek oraz cmentarz na Pęksowym Brzyzku. Po zwiedzaniu uczniowie mieli okazję pospacerować po zakopiańskich Krupówkach.