18.WYCIECZKA DYDAKTYCZNA

28 marca 2017r. uczniowie klasy I h odwiedzili  Zakład Ujęć Wody w Piotrkowie Trybunalskim.  Zakład ten pokrywa 60%  zapotrzebowania wody dla mieszkańców, przemysłu i innych odbiorców.  Po modernizacji w 2012 roku stacja ujęć wody
w Piotrkowie stała się jedną z najnowocześniejszych w Polsce. Wszystkie procesy są zautomatyzowane  i  kontrolowane przez pracowników z  jednego pomieszczenia. Uczniowie dowiedzieli się jak i skąd jest czerpana woda, jakie procesy wykorzystywane są do jej uzdatniania,  a przede wszystkim mieli okazję zobaczyć z bliska wiele urządzeń i instalacji.
  Uczniowie chętnie zadawali pytania pracownikom Zakładu związane z racjonalnym gospodarowaniem wodą.