33.WYCIECZKA DO MIEJSKIEJ OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW.

W dniu 13.06.2018 r. uczniowie klas: I i II kształcący się w zawodzie hydraulik oraz uczniowie klasy III technikum urządzeń sanitarnych pojechali na wycieczkę do miejskiej oczyszczalni ścieków.
klasy III technikum urządzeń sanitarnych pojechali na wycieczkę do miejskiej oczyszczalni ścieków. Poznali tam proces technologiczny oczyszczania ścieków komunalnych, czyli tych,które pochodzą
z gospodarstw domowych. W trakcie zwiedzania zakładu młodzież mogła zobaczyć kraty do zatrzymywania części stałych ze ścieków; piaskowniki, w których zatrzymywany jest piasek; osadniki do zatrzymywania części organicznych oraz elementy oczyszczalni służące biol ogicznemu oczyszczaniu ścieków. Pod koniec zwiedzania uczniowie odwiedzili laboratorium, w którym przeprowadza się badania zarówno ścieków, jak i wody do picia. Wycieczka była bardzo udana, tym bardziej, że podczas zwiedzania pogoda dopisała.