9.WYCIECZKA DO WARSZAWY

wycieczkadowarszawy1
WYCIECZKA DO WARSZAWY
  14 kwietnia 2016r. klasa I TIE pojechała na wycieczkę do Warszawy. Głównym jej celem było samodzielne eksperymentowanie oraz rozwijanie zainteresowań technicznych w Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie rozpoczęli wycieczkę od zwiedzania Warszawy. Spacerowali od Grobu Nieznanego Żołnierza pod Pałac Prezydencki, a następnie na Stare Miasto.
    Podziwiali Bazylikę archikatedralną  św. Jana Chrzciciela, która stanowi jedno z najważniejszych miejsc kultury i tradycji narodowej Polski. W jej murach została zaprzysiężona Konstytucja 3 maja, tutaj  wygłaszał kazania ksiądz Piotr Skarga, Władysław IV Waza zaprzysiągł swoje  pacta conventa. Do dziś odbywają się w niej ważne uroczystości narodowe.   Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie  Stadionu Narodowego. Uczniowie  mogli wbiec na murawę stadionu, oglądali szatnie piłkarskie i loże Vip-owskie.
   W  Centrum Nauki Kopernik młodzież  samodzielnie poznawała mechanizmy rządzące światem nauk technicznych
i przyrodniczych. Uczniowie wykonywali  doświadczenia naukowe, poznali mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, wszechświata, działania GPS-u  i wielu innych aspektów otaczającego nas świata.