3.Dzień Życzliwości w ZSP i P0-W nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim

Dzień Życzliwości w ZSP i P0-W nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim
                     zdjecie
21 listopada 2015 roku, na całym świecie, już po raz  43 obchodzony będzie Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W Polsce Dzień Życzliwości po raz pierwszy obchodzono w 2006 roku.
 Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. W 1973r. dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem  a Izraelem. Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść szkodzą, nie budują. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny. Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie „hallo” (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Propaguje pozytywne postawy w relacjach międzyludzkich takich jak: wzajemny szacunek, tolerancja, chęć niesienia pomocy i działania na rzecz innych.
  W naszej szkole w ramach świętowania „Dnia Życzliwości”  Kapituła Orderu Życzliwości przeprowadzi wybory na najbardziej życzliwego ucznia.  Spośród wszystkich klas zostali wytypowani kandydaci na najbardziej życzliwą osobę w naszej szkole, którymi są:

•    Kaniewski Krzysztof  - I t
•    Caban Sebastian -I a/h
•    Biniek Łukasz - II h
•    Niepsuj Wiktor - III t
•    Wasilewska Daria - I TBS
•    Jaros Dawid - II TB
•    Kowalska Marcelina - II TBE
•    Palej Bartłomiej - III TB
•    Matyjaśkiewicz Adrian - III TBS
•    Salamon Jakub - IV TB
•    Ruś Łukasz - IV TBD
•    Owczarek Marcin- III TEO/TOŚ
•    Stępień Konrad- I TG
•    Dendek Paulina - II TG
•    Sochacka Jowita - III TG
•    Uniszewski Kacper -IV TG
•    Górska Oliwia -I TIE
•    Chrząszczyk Jacek - II TI
•    Wojnicki Michał - III TI
•    Grelowska Martyna – IV TOŚ/TI

"JEŚLI USUWA SIĘ Z ŻYCIA MIŁOŚĆ I ŻYCZLIWOŚĆ,  TO USUWA SIĘ WSZELKĄ PRZYJEMNOŚĆ" - Cyceron (106-43 p.n.e.)
 Przygotowała : Ewelina Białas kl.III TG