akcja zbiórka żywności
Dodane przez bbb dnia Październik 01 2012 22:19:45
OGÓLNOPOLSKA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI "PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM"

zdjecie W dniach 28-29 września 40 tysięcy wolontariuszy,
w ponad 2,5 tysiąca sklepów na terenie całej Polski, czekało na ofiarność i otwarte serca wszystkich, którzy chcieli wesprzeć niedożywione dzieci.
   W sklepach biorących udział w akcji, każdy miał możliwość przekazania, na rzecz dzieci, zakupionych przez siebie artykułów spożywczych. Organizatorami zbiórki były Banki Żywności, które dystrybuują zebrane produkty do organizacji charytatywnych, takich jak: domy dziecka, ośrodki rehabilitacyjne czy świetlice.
   Dzięki ofiarności Polaków, podczas siedmiu poprzednich edycji zbiórki, zebrano ponad 2,5 tysiąca ton żywności.
W zeszłym roku padł rekord – zebrano 549 ton żywności.
  Jak co roku, w tą ogólnopolską akcję, włączyła się także młodzież Budowlanki. Wolontariusze z Technikum Kształtowania Środowiska dyżurowali w piątek i sobotę,
w marketach Biedronka na terenie Piotrkowa Tryb.

Rozszerzona zawartość newsa

zdjecie