Technik budownictwa to kierunek o ponad 50-letniej tradycji w naszej szkole. Jest to jednak niezmiennie atrakcyjny zawód o dużych możliwościach na rynku pracy. Uczniowie tego kierunku zdobywają wiedzę i umiejętności potrzebne do organizowania i prowadzenia prac budowlanych, opracowywania dokumentacji budowlanej, kierowania zespołami pracowniczymi, sprawowania nadzoru budowlanego oraz kontroli i oceny jakości wykonywanych prac, wyrobów  i usług.

W czasie 4-letniego pobytu w szkole nauczysz się między innymi:

• wykonywania określonych robót budowlanych,
  • organizowania i kontrolowania robót związanych z zagospodarowaniem terenu budowy,
  • organizowania i kontrolowania robót budowlanych stanu surowego i robót wykończeniowych,
  • organizowania i kontrolowania robót związanych z utrzymaniem obiektów budowlanych w pełnej sprawności technicznej,
  • sporządzania kosztorysów oraz przygotowywania dokumentacji przetargowej.

Technik budownictwa ma bardzo szerokie możliwości podjęcia pracy na dynamicznie rozwijającym się rynku budowlanym w Polsce. Może kierować robotami i prowadzić ich dokumentację, sprawować nadzór, dokonywać inwentaryzacji budowlanych, sporządzać kalkulacje kosztorysowe. Absolwenci znajdują zatrudnienie w firmach budowlanych oraz produkcyjnych, biurach projektowych i laboratoriach. Chętnie podejmują i z powodzeniem prowadzą działalność gospodarczą na własny rachunek.

Po ukończeniu szkoły możesz pracować:

• w przedsiębiorstwach budowlanych,
  • w wytwórniach prefabrykatów,
  • w laboratoriach,
  • w nadzorach  budowlanych,
  • w administracjach budynków,
  • w biurach projektów,
  • prowadzić własną firmę budowlaną.

Po zakończeniu nauki możesz przystąpić do zdawania matury, która jest przepustką na studia. Wyposażony w wiedzę i umiejętności możesz podjąć dalsze kształcenie, przede wszystkim na wydziałach budownictwa i architektury, ale również innych, zgodnych z  indywidualnymi zainteresowaniami.

Obecnie w Polsce i w krajach Unii Europejskiej następuje ogromny rozwój budownictwa.

Coraz częściej poszukiwani są fachowcy tej branży.

Kwalifikacje:

K1 Wykonywanie robót murarskich i tynkarskich