DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

dzieneduknarod1
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione
27 kwietnia 1792 roku. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowejutworzonej
z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. 13 października 2016r. w naszej szkole odbyła się akademia z o kazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie. W części oficjalnej głos zabrała dyrektor szkoły pani Edyta Wiernicka, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodego pokolenia  oraz wręczyła Nagrody Dyrektora Szkoły. Dyplomy i nagrody otrzymali również  zwycięzcy konkursu "Walka z bykami", a także Oliwia Łuczyńska, która zajęła I miejsce w XII Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim  "Mówimy Reymontem".
   Na zakończenie wszyscy obejrzeli uwspółcześnioną wersję lekcji języka polskiego z "Ferdydurke" Witolda Gombrowicza przygotowaną przez klasę IV TI, IV TG i II TG.
    Dzień 17 października 2016 r. był  również dniem  szczególnym dla nauczycieli Budowlanki. Tego dnia w Piotrkowskim Zamku nagrodę z rąk Prezydenta Miasta Krzysztofa Chojniaka otrzymała pani  Edyta Wiernicka oraz pani Anita Wojciechowska.
    Natomiast w Miejskim Ośrodku Kultury odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej,  podczas których Medalem Komisji Edukacji Narodowej została uhonorowana pani Iwona Fijołek i pani Anna Sędkowska- Mazerant.