Informatyka zawładnęła "Budowlanką"

spotkaniezinform1
11 kwietnia 2017 r. w naszej szkole  królowała informatyka. Odbyło się "Spotkanie z informatyką"  - przedsięwzięcie adresowane do uczniów klas informatycznych, zaproszonych gimnazjalistów i pracodawców z branży informatycznej współpracujących ze szkołą.
i pracodawców z branży informatycznej współpracujących ze szkołą. Obecni byli również pracownicy naukowi technicznych uczelni wyższych. Uczestnicy wysłuchali interesującego wykładu na temat laserów, wzięli udział
w ciekawym seminarium "Kompetencje społeczne jako podstawa potencjału zawodowego". W głównej części spotkania zaprezentowano rezultaty i podsumowano realizowany w latach 2015 – 2017 projekt programu Erasmus+ pt. „Informatycy
w mobilnej Europie”. Uczestniczący w nim uczniowie kształcący się w zawodzie technik informatyk wyjechali latem 2016 r. na trzytygodniowe praktyki zawodowe do Berlina. We wtorek  z rąk dyrektor szkoły, pani Edyty Wiernickiej otrzymali Europass’y, certyfikaty i referencje niemieckich firm informatycznych,  w których zdobywali swe pierwsze zagraniczne doświadczenie.
Wiele emocji wywołał konkurs informatyczny dla gimnazjalistów. Rywalizowało ponad 50 uczniów z 11 gimnazjów Piotrkowa
i powiatu piotrkowskiego. Uczestnicy mogli popisać się wiedzą z zakresu podstawy programowej dla przedmiotu informatyka w gimnazjum oraz znajomością wybranych gier komputerowych. Było o co walczyć – laureaci czołowych miejsc otrzymali cenne nagrody, zaś wszyscy uczestnicy spotkania – dyplomy, pamiątkowe gadżety i wielkanocne maskotki.
Czterogodzinne spotkanie skończyło się „zbyt szybko”. Zarówno gospodarze jak i goście zapewnili, że z przyjemnością znów się spotkają.