PROJEKT "INFORMATYCY W MOBILNEJ EUROPIE" SPRAWOZDANIE

erasmus1
PROJEKT "INFORMATYCY W MOBILNEJ EUROPIE"
SPRAWOZDANIE

PROJEKT "INFORMATYCY W MOBILNEJ EUROPIE"
SPRAWOZDANIE
  W naszej szkole od 2016 roku funkcjonują zagraniczne praktyki zawodowe koordynowane przez p.Sylwię Bień. W roku szkolnym 2015/2016 wzięło w nich udział 10  uczniów  klas: I, II, III Technikum Informatycznego.
 Na liście rekrutacyjnej znaleźli się:
1.Andrychiewicz Tymoteusz
2.Chrząszczyk Jacek
3.Czechowska Adrianna
4.Dawidowicz Michał
5.Gajda Jakub
6.Gałkowski Błażej
7.Góra Patryk
8.Pawłowski Michał
9.Szafraniec Patryk
10.Ściepłek Piotr

Po przejściu  odpowiedniego przygotowania zawodowego, językowego i  kulturowego, wyżej wymienieni uczniowie wyjechali 26 czerwca 2016r. na  3-tygodniowe  praktyki,  które odbywały się w  firmach informatycznych  w Berlinie.

Relacje, a także zdjęcia z tego pobytu można znaleźć tutaj:

Uczniowie podczas pobytu w Niemczech otoczeni byli opieką zdrowotną, opieką mentora praktyk  oraz wsparciem ze strony dyrekcji naszej szkoły. Mieli  zagwarantowany pobyt w hotelu z pełnym wyżywieniem, transport lokalny i część kulturową, w której uwzględniono zwiedzanie Bundestagu. Po zakończeniu praktyk uczniowie otrzymali certyfikaty potwierdzające ukończenie stażu w informatycznych firmach niemieckich.
 Praktyki te były realizowane w naszej szkole pierwszy raz. ZSP i POW nr 3 jest również pierwszą szkołą w Piotrkowie Trybunalskim, której udało się takie praktyki zorganizować. Społeczność szkolna stara się o kontynuację takiej formy rozwoju zawodowego.
 Obecnie staramy się o zorganizowanie praktyk w Wielkiej Brytanii dla uczniów technikum budowlanego, urządzeń
 i systemów energetyki odnawialnej i informatycznego. Staże europejskie cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony uczniów Budowlanki.