WSPOMNIENIA UCZNIÓW KLASY II TECHNIKUM INFORMATYCZNEGO

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 4 =
wspomnienia2ti1
WSPOMNIENIA UCZNIÓW KLASY II TECHNIKUM INFORMATYCZNEGO
   Rok szkolny 2015/2016 przyniósł uczniom z  klasy  II TI  wiele nowych doświadczeń. Wszystko,  dzięki wychowawczyni, która organizowała spotkania z różnymi, interesującymi osobami. Zaproszeni goście prowadzili dla uczniów wykłady o swojej pracy  czyniąc to w sposób atrakcyjny  i przystępny dla młodego słuchacza.

   Dnia 25.10.2015 r. odwiedził klasę lekarz, który wytłumaczył  jak ważne są wizyty kontrolne u lekarza pierwszego kontaktu. Poruszony został także temat profilaktyki prozdrowotnej oraz jakie konsekwencje niesie ze sobą prowadzenie pasywnego trybu życia. Nie mogło zabraknąć wzmianki o szkodliwym działaniu alkoholu i nikotyny na organizm człowieka, gdyż jak wiadomo, wielu młodych ludzi  nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo narażają swoje zdrowie, sięgając po używki.

   Kolejnym gościem, była pani dietetyk, z którą uczniowie spotkali się 4.02.2016r. Rozmawiali  o prawidłowych nawykach żywieniowych, które są ważne szczególnie w okresie dojrzewania oraz najczęstszych błędach, jakie popełniamy przy doborze pokarmów. Podczas spotkania  dowiedzieli się  na czym polega praca dietetyka, jak wygląda pierwsza wizyta
u tego specjalisty, jak również czym może skutkować drastyczna zmiana diety.

   11.02.2016 r. uczniowie klasy II TI  wzięli udział w warsztatach pedagogiczno-terapeutycznych, których głównym celem były ćwiczenia na efektywną komunikację międzyludzką. Pani, która prowadziła  zajęcia, przygotowała  zestaw gier
i ćwiczeń mających przetestować  zdolności porozumiewania się i pracy w zespole. Całość odbywała się w  miłej
i sympatycznej atmosferze. Okazało się, że II TI jest  zgraną klasą, której uczniowie potrafią  ze sobą współpracować!

  Pani z Ośrodka dla Głuchych spotkała się z klasą  08.06.2016r. Uczniowie uzyskali odpowiedzi na  nurtujące ich  pytania dotyczące  ludzi, u których stwierdzono wadę słuchu. Zgłębiali  wiedzę na temat pracy w takim ośrodku oraz usłyszeli kilka ciekawych historii. Oprócz tego dowiedzieli  się jak kulturalnie zachować się wobec osoby niesłyszącej, a także poznali  kilka zwrotów w języku migowym.
powrót