7.Wycieczka do Poznania.

wycieczkadoPoznania
Wycieczka  do Poznania.
   W dniach 4-5 lutego  2016r. uczniowie z klas: II TBa, II TBb, II TEO, III TBa, III TBS, IV TBa, III t  zwiedzili Ostrów Tumski z najstarszą w Polsce Katedrą, w której pochowano m.in. Mieszka I i Bolesława Chrobrego,  Stary Rynek z renesansowym Ratuszem oraz słynnym kościołem farnym i kolegium pojezuickim.
   Niestety Poznań przywitał nas deszczową pogodą. Przewodnik zza okna autokaru przybliżył nam historię miasta, jego początki oraz pokazał najważniejsze zabytki. Widzieliśmy piękną dzielnicę Cesarską.  Następnie spacerem udaliśmy się do Muzeum Rogala, gdzie uczestniczyliśmy w pokazie robienia rogali świętomarcińskich. Usłyszeliśmy tam historię rogali opowiedzianą gwarą poznańską oraz degustowaliśmy słynne poznańskie przysmaki. Na zakończenie dnia odwiedziliśmy Stary Browar, gdzie obejrzeliśmy film "Pitbull. Nowe porządki". Drugiego dnia zwiedzaliśmy Międzynarodowe Targi Poznańskie "BUDMA 2016", które odbyły się już po raz XXVI. Prezentacje nowoczesnych materiałów budowlanych, nowe technologie, projekty  budynków energooszczędnych, pokazy montażu stolarki budowlanej, to tylko niektóre z propozycji, które można było obejrzeć  zwiedzając tegoroczne Targi.
W doskonałych humorach, zaopatrzeni w foldery, ulotki oraz próbki najnowszych materiałów budowlanych wróciliśmy
z targów do naszych domów. Wyjazd ten bardzo wzbogacił naszą wiedzę związaną z nowoczesnym budownictwem, którą wykorzystamy na zajęciach szkolnych i przyszłym życiu zawodowym.

Karolina Grzegorczyk II TBb
                                                                                                                                         Marcelina Kowalska II TBb