Table 'zspnr3.news_cats' doesn't exist

Zdjęcia szkolne
Zdjęcia z DNI PATRONA SZKOŁY
ZAWODY W TECHNIKUM KSZTAŁTOWANIA ŚRODOWISKA
Technik urzadzen i systemow energetyki odnawialnej
Technik informatyk
Technik ochrony środowiska
Technik drogownictwa
Technik geodeta
Technik budownictwa
Technik urządzeń sanitarnych

Zapomniane hasło?
Wigila szkolna
21 grudnia, w przedostatni przed przerwą świąteczną dzień nauki, w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne, w którym wzięła udział cała szkolna społeczność.Wigilię rozpoczęła p.U.Podlewska , witając zgromadzonych w świetlicy uczniów, grono pedagogiczne oraz pozostałych pracowników szkoły oraz zapraszając do obejrzenia części artystycznej, jaką na  tę okoliczność przygotowała nasza młodzież.
Podczas jasełek  uczniowie wykonali program muzyczny składający się utworów o charakterze świątecznym.Dzięki pięknej muzyce mogliśmy jeszcze bardziej poczuć nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Wielkie podziękowania  należą się Paniom: U.Podlewskiej  i  I.Kabzińskiej za przygotowanie tej uroczystości.
Kiedy już ucichły ostatnie dźwięki, głos zabrali Pan Dyrektor J.Kaźmierczak oraz  o. Ambroży, którzy złożyli wszystkim najserdeczniejsze życzenia świąteczne i noworoczne.Następnie Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie przeszli do stołu wigilijnego, przygotowanego przez młodzież szkolną. Całej akademii przyświecała spokojna, świąteczna atmosfera, wywołana zapachem kadzidełka, ciepłem świec, zakończona wspólnym kolędowaniem.
Uczniowie spotkali się  później w klasach ze swoimi nauczycielami  aby skosztować przygotowanych przez siebie wigilijnych potraw, wspólnie pośpiewać kolędy. Wszystko to sprawiło,iż cała nasza szkolna społeczność mogła poczuć się bardzo blisko i uświadomić sobie,że tak naprawdę tworzymy jedną wspólnotę, zaś wszelkie żale i przewinienia da się odsunąć, poprzez tak prosty i piękny zarazem gest, jak przełamanie się białym opłatkiem.

Relacja z wycieczki do Muzeum Powstania Warszawskiego
Dnia 17.12.2009 r. uczniowie ZSP i PO-W nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim pojechali z opiekunami (p.Baranek, p.Mojka, p.Eksman) na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Zwiedziliśmy wiele pamiętnych miejsc, jednak największe wrażenie zrobiła na nas wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego.
Zadbano tam w szczególny sposób o odczucia słuchowo-wizualne. Na ścianach w różnych miejscach wiszą kartki z pamiętnika powstańczego, dokładnie opisujące wydarzenia w czasie powstania. Znajduje się tutaj replika kanału podziemnego. Przejście takim ciemnym, wilgotnym kanałem, słysząc jednocześnie jak woda kapie ze ścian, potrafi wstrząsnąć. W muzeum znajdują się także specjalnie przygotowane pokoje oraz przejścia, w których zainstalowana aparatura dźwiękowa i odpowiednia scenografia tworzą iluzję, jakbyśmy się znajdowali  w powstańczej Warszawie, a nad nami słychać rozmawiających Niemców. Pojawiają się liczne repliki urządzeń, broni, maszyn, samolotów.
Na ścianach wyświetlane są krótkie filmy nawiązujące do tematyki powstania warszawskiego. Zaprojektowano  wszystko  w ten sposób, aby dzisiejsze technologie połączyć z dramatem powstania. Daje to znakomity efekt.
Kierując się oznaczeniami wskazującymi właściwą kolejność zwiedzania, razem z przewodnikiem od samego początku śledziliśmy losy mieszkańców Warszawy w 1944 roku.
Wycieczka ta przybliżyła nam historię narodu polskiego, tragedię, grozę i bezsilność.Taki bezpośredni kontakt z pamiątkami, listami, zdjęciami, filmami, eksponatami powoduje rzeczywisty odbiór tamtych wydarzeń i na długo pozostanie w naszej pamięci.
Czerwonokrzyska gwiazdka
Polski  Czerwony Krzyż w okresie  przedświątecznym nasila działania w ramach akcji „ Czerwonokrzyska  Gwiazdka”. Świąteczną pomoc PCK niesie na terenie całego kraju i kieruje do najuboższych i opuszczonych , do rodzin wielodzietnych oraz osób samotnie wychowujących dzieci, do bezrobotnych , bezdomnych i chorych. Pomoc przekazywana jest także do noclegowni, schronisk, świetlic środowiskowych i punktów opieki PCK.  Pomoc Polskiego Czerwonego Krzyża dla potrzebujących w ramach „Czerwonokrzyskiej Gwiazdki” to najczęściej:
• Wydawanie paczek z żywnością , owocami, środkami czystości, odzieżą,słodyczami i zabawkami.
• Organizowanie spotkań opłatkowych i wieczerzy wigilijnych.
• Wizyty u osób chorych, starszych i samotnych.
• Organizacja spotkań mikołajkowych dla najmłodszych.
Młodzież naszej szkoły zawsze chętnie uczestniczy w akcjach PCK. Tak było i tym razem.W kweście ulicznej zorganizowanej w ramach „Czerwonokrzyskiej Gwiazdki”w dniach  27.11.09, 1.12.09, 4.12.09, wzięli udział uczniowie klasy III TBa i  III TBb:
• Tomasz Malec, Michał Nowak, Karol Stępień , Mateusz Szymczyk
• Piotr Budziński, Damian Ciupa, Przemysław Krasoń,Maciej Lasota,    Patryk Niedźwiecki, Rafał Olejnik, Paweł Szymczyk, Marcin Tkaczyk

Pomoc materialna  to nie jedyny wymiar tej akcji. Równie ważna jest towarzysząca jej rodzinna , ciepła atmosfera , radość dawania i dzielenia się w tych   niepowtarzalnych dniach. Dlatego serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom i kwestującym , dzięki którym PCK może każdego roku podarować potrzebującym radosne Święta Bożego Narodzenia.
Strona 1 z 5 1 2 3 4 > >>

w rankingu techników 2014

BUDOWLANKA
WYGRAŁA
PLEBISCYT
NA SUPERSZKOŁĘ

Piszą o nas
w Piotrków Trybunalski nasze miasto.pl

Informacje dla kandydatów

Film promujący naszą szkołę

Oferta Edukacyjna

Zobacz prezentację1

Zobacz prezentację2

ulotka-informator

Bursa szkolna

Plakat promocyjny szkoły

kryteria przyjęć

Wykaz podręczników dla klas pierwszych technikum obowiązujących w roku szkolnym 2015/2016.

Wykaz podręczników dla klas pierwszych zsz obowiązujących w roku szkolnym 2015/2016.

WAKACJE!

dzisiaj 09.07.2015
Informacje pozostałe

Platforma Elearningowa